تبلیغات
بروزترین سایت موزیک ایرانی و خارجی house &dj&remix - house music
بروزترین سایت موزیک ایرانی و خارجی house &dj&remix
..............................

 «هاوس» شاخه‌ای از موسیقی «دنس» است که در اوایل دهه 80 در شیکاگو متولد شد. در اواسط دهه فوق این سبک موسیقی طرفدارانی میان آفریقایی-آمریکایی‌ها، آمریکایی‌های لاتین تبار و غیره پیدا کرده و ابتدا در شیکاگو و سپس در دیترویت، نیویورک، نیوجرسی، میامی، تورنتو و اروپای دهه 1990 شنوندگان و طرفداران بیشماری به دست آورد.

این سبک از موزیک «دیسکو» الهام گرفته و با Soul، R&B و Funk ترکیب شده وحاوی پیام عشق و شادی است. در برخی از کلاب‌های شبانه، موزیک «هاوس» با  استفاده از دستگاه‌های «سینتی سایزر» و «درام ماشین» تولید می‌شد و در برخی دیگر کاملا الکترونیک بود. آهنگ‌های دیسکو اواخر دهه 1970 مانند «جورجیو مورودر»( آهنگساز قطعه  I Feel Love ) با صدای « دانا سامر»  در پیدایش سبک «هاوس» تاثیر‌گذار بوده است.

موزیک «هاوس» از ترکیب و تغییری که دی‌جی‌ها و تهیه‌کننده‌ها مانند والتر گیبسون، تام مولتون، جیم برجیس، لری لوین، ران هاردی و M&M در آهنگ‌های دیگران ایجاد می‌کردند، به وجود آمد.  ولی افرادی مانند فرانکی ناکلز و غیره از دستگاه‌های سینتی سایزر، درام ماشین و سکوئنسر در ساختن آهنگ‌هایشان  استفاده می کردند.

نام سبک «هاوس»  برگرفته از کلوبی تحت نام  The Warehouse است که ناکلز در آن به عنوان دی‌جی کار می کرده و اهالی شیکاگو برای متمایز ساختن این نوع موسیقی، این نام اختصاری را برگزیدند. به عقیده عده‌ای دیگر این سبک به دلیل اینکه در ابتدا بسیاری ار دی‌جی‌ها در خانه موزیک می‌ساختند، چنین نام‌گذاری شده است.

سال‌ها از زمانی که گفته می‌شد موسیقی «هاوس» طرفدارانی پیدا نخواهد کرد و به همان سرعتی که ایجاد شده از بین میرود، می‌گذرد ولی این موسیقی خودش را بازسازی کرد و دوباره و دوباره برای مردم مشخص شد که موسیقی «هاوس» بخشی از موسیقی کلاب نیست، بلکه خود موسیقی کلاب است و آینده دنس موزیک با این سبک ادامه می‌یابد به این دلیل که مردم دوست دارند با این موسیقی برقصند.

موسیقی «هاوس» زاده موسیقی دیسکو است.  موسیقی دیسکو به سادگی به دلیل وجود نسخه‌های نه چندان خوب از بین رفت. ولی موسیقی زیر‌زمینی که به تازگی وارد صحنه شده بود شروع به تولید آهنگ‌هایی کرد که عمیق‌تر بودند و مردم را به رقص وا میداشتند.  این سبک از دیسکو اولین آهنگ‌ها را برای دی‌جی‌ها تولید کرد که در آن‌ها قطعه‌ها طولانی بوده و پرکاشن و برگشت‌های زیادی وجود داشت. آهنگ Thanks To You از «سینامونز»، You 're The One For Me  از «دی- ترینز» و Don’t make me Waite از  « پیچ بویز»، روش جدیدی با صداهای سینتی سایزر معرفی کردند که افکت‌های صاف و زیبایی (که تا به آن زمان شنیده نشده بود) در آن‌ها شنیده می‌شد.

frankie-knuckles موسیقی «هاوس» علاوه بر تاثیری که بر موسیقی آمریکا داشت روی موسیقی اروپا،  موسیقی  پاپ-الکترونیک انگلستان مانند «دپش مد» و «سافت سل» و قبل از آن‌ها، روی موسیقی دیسکو «جورجیو مورودر» و «Klein & MBO» نیز تاثیر گذاشت و طرفداران زیادی در شهرهایی مانند نیویورک و شیکاگو پیدا کرد. یکی از دلایلی که این موسیقی پرطرفدار شد وجود دو کلاب پیشرو در دنس‌موزیک بود، کلاب «Chicago Warehouse » و «New York's Paradise Garage ». با افتتاح «Chicago Warehouse» در سال 1977 با مدیریت «فرانکی ناکلز» و « Paradise Garage» شهر نیویورک با «لری لوین»، تاکید این دو کلاب روی موسیقی رقص بیشتر شد.

نظرهای متفاوتی وجود دارد که اولین آهنگ «هاوس» توسط چه کسی ساخته شد. در تولیدات «جسی ساندرز» گویی صداهایی از کره دیگری می‌شنویم. به عقیده اکثر منتقدین، ساندرز با صداهای سینکرونیزه و با درام‌ماشین، اولین آهنگ‌های هاوس را تولید کرده است.شاخه های مختلفی از این نوع ژانر موسیقی زاییده شدند که اولین و معروفترین آن ها «اسید هاوس» و «دیپ هاوس» بود که هر دو هنوز طرفداران زیادی دارند.نوشته شده توسط farzan tehrani در شنبه 27 آذر 1389 و ساعت 04:55 ب.ظ [+] | نظرات ()
پیام مدیر
............................
بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه